Zavazadla

 

Přeprava standardních zavazadel pro letenky vystavené od 25. února 2015

České aerolinie vám garantují přepravu minimálně jednoho odbaveného zavazadla a jednoho příručního zavazadla zdarma.
Pro letenky vystavené od 25. února 2015 upravujeme na vybraných linkách provozovaných Českými aeroliniemi podmínky bezplatné přepravy zavazadel.

 

Zapsaná (odbavená) zavazadla

 

Oblast 1: Amsterdam, Atény, Benátky, Bilbao, Billund, Boloňa, Bordeaux, Bratislava, Budapešť, Cork, Düsseldorf, Gdaňsk, Göteborg, Hamburg, Ibiza, Kodaň, Košice, Kristiansand, Liverpool, Linköping, Marseille, Milán, Nice, Oslo, Ostrava, Porto, Poznaň, Řím, Stavanger, Stockholm, Stuttgart, Štrasburk, Tel Aviv, Växjö, Ženeva

 

Oblast 2: Almaty, Barcelona, Brusel, Bukurešť, Frankfurt, Jekatěrinburg, Kyjev, Madrid, Moskva, Paříž, Petrohrad, Rostov, Samara, Soul, Varšava

 

Cestovní třída Business

 

 Cenový balíček business Cesta do/z všech destinací
2 kusy, každý kus do 32 kg a 203 cm

 

 

Ekonomická cestovní třída

 

Cenový balíček FlexiCesta do/z všech destinací
2 kusy, každý kus do 23 kg a 203 cm
 Cenový balíček StandardCesta do/z
Oblast 1Oblast 2
1 kus do 15 kg a 158 cm *1 kus do 23 kg a 158 cm

* Pokud jste členem našeho věrnostního programu OK Plus a předložíte platnou členskou kartu u odbavovací přepážky, můžete na linkách provozovaných Českými aeroliniemi zdarma přepravit 1 kus do 23 kg a 158 cm. Do věrnostního programu OK Plus se můžete přihlásit zde.

 • Na linkách provozovaných Českými aeroliniemi a označených marketingovým kódem dopravce SkyTeam má držitel Stříbrné, Zlaté nebo Platinové karty OK Plus a držitel karty SkyTeam Elite nebo Elite Plus nárok na bezplatnou přepravu jednoho dodatečného kusu zapsaného zavazadla, kde součet všech tří rozměrů (délka + šířka + výška) nepřesahuje 158 cm a hmotnost nepřesahuje 23 kg.
 • Pokud je letenka vystavená jiným dopravcem, nebo pokud se na dopravě podílí jiný dopravce, mohou platit odlišné limity pro bezplatnou přepravu zapsaných zavazadel. Kontaktujte, prosím, prodejce letenky.

Cestujete-li s dítětem:

 • Dítě ve věku do 2 let a bez rezervace místa má nárok na bezplatnou přepravu 1 kusu zapsaného zavazadla, jehož součet všech tří rozměrů (délka + šířka + výška) nepřesahuje 115 cm a hmotnost nepřesahuje 10 kg, a jednoho složeného dětského kočárku (dítě nemá nárok na přepravu příručního zavazadla)¨
 • Dítě s rezervaci místa má nárok na bezplatnou přepravu zavazadel ve stejném rozsahu jako dospělý cestující. S ohledem na věk dítěte může být bezplatně přepraven také složený dětský kočárek.

Na linkách provozovaných Českými aeroliniemi nesmí hmotnost jednoho kusu zapsaného zavazadla z technických důvodů přesáhnout 32 kg a 203 cm (délka + šířka + hloubka). Výjimka se vztahuje na invalidní vozík pro potřeby cestujícího, zvířata, hudební nástroje, nebo (pokud je to možné) jiný předmět, který nelze rozdělit na více lehčích kusů. Přeprava takového nestandardního zavazadla musí být předem potvrzena dopravcem.

V zapsaném zavazadle nesmíte přepravovat peníze, šeky, kreditní karty, obchodovatelné či cenné papíry ani ostatní cennosti, obchodní či jiné osobní dokumenty, pasy či jiné osobní identifikační doklady, klíče, mobilní telefony, dioptrické a sluneční brýle, šperky a předměty z drahých kovů, fotoaparáty, videokamery ani jiné elektronické přístroje (včetně osobních nebo přenosných počítačů a CD s databázemi), umělecké a křehké předměty.

 

Příruční (kabinová) zavazadla

 

Na palubu letadla si s sebou můžete bezplatně vzít následující příruční zavazadlo:

Cestovní třída BusinessPočet kusů a hmotnostRozměry
Cenový balíček Business2 kusy, celkem max. 12 kg

maximální délka 55 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm včetně držadla, postranní kapsy a koleček

Ekonomická cestovní třída 
Cenový balíček Flexi1 kus, max. 12 kg
Cenový balíček Standard1 kus, max. 8 kg

Všechny ostatní předměty musí být uloženy uvnitř příručního zavazadla.
Vaše příruční zavazadlo můžete na palubě letadla přepravit ve vyhrazených úložných prostorách nebo pod sedačkou před vámi. Příruční zavazadla překračující povolený počet, rozměry nebo hmotnost nemohou být z bezpečnostních důvodů přepravena na palubě letadla. Tato zavazadla budou přepravena jako zapsaná za příslušný poplatek.
Během přepravy nesmíte mít u sebe ani v příručním zavazadle tyto zakázané předměty.
Informace o přepravě tekutin na palubě letadel najdete v bezpečnostních pravidlech.

¨

 

 

 

Poplatky za zavazadla překračující bezplatný limit od 25. února 2015

Od 25. února 2015 upravujeme poplatky za zavazadla překračující bezplatný limit. Stanovené poplatky za každé zavazadlo překračující bezplatný limit v každém směru cesty můžete uhradit předem v prodejní agentuře nebo v naší prodejní kanceláři.

 

Oblast 1: Amsterdam, Atény, Benátky, Bilbao, Billund, Boloňa, Bordeaux, Bratislava, Budapešť, Cork, Düsseldorf, Gdaňsk, Göteborg, Hamburg, Ibiza, Kodaň, Košice, Kristiansand, Liverpool, Linköping, Marseille, Milán, Nice, Oslo, Ostrava, Porto, Poznaň, Řím, Stavanger, Stockholm, Stuttgart, Štrasburk, Tel Aviv, Växjö, Ženeva

 

Oblast 2: Barcelona, Brusel, Bukurešť, Frankfurt, Jekatěrinburg, Kyjev, Madrid, Moskva, Paříž, Petrohrad, Rostov, Samara, Varšava

 

Cestovní třída Business

 

Cenový balíček Business 
Cesta do/zOblast 1Oblast 2Almaty, Soul
První zavazadlo do 32 kg / 203 cmzdarmazdarmazdarma
Druhé zavazadlo do 32 kg / 203 cmzdarmazdarmazdarma
Třetí a každé další zavazadlo do 32 kg / 203 cm1250 CZK / 45 EUR ¹1700 CZK / 60 EUR ¹2100 CZK / 75 EUR ¹

 

Ekonomická cestovní třída

 

Cenový balíček Flexi 
Cesta do/zOblast 1Oblast 2Almaty, Soul
První zavazadlo do 23 kg / 203 cmzdarmazdarmazdarma 
Druhé zavazadlo do 23 kg / 203 cmzdarmazdarmazdarma
Třetí a každé další zavazadlo do 23 kg / 203 cm1250 CZK / 45 EUR ¹1700 CZK / 60 EUR ¹2100 CZK / 75 EUR ¹
Zavazadlo 23-32 kg / do 203 cm1250 CZK / 45 EUR ¹1700 CZK / 60 EUR ¹

 

Cenový balíček Standard
Cesta do/zOblast 2Almaty, Soul
První zavazadlo do 23 kg / 158 cmzdarmazdarma
Druhé a každé další zavazadlo do 23 kg / 158 cm1700 CZK / 60 EUR ¹2100 CZK / 75 EUR ¹
Zavazadlo 23-32 kg / do 158 cm1250 CZK / 45 EUR ¹1700 CZK / 60 EUR ¹
Cesta do/zOblast 1
První zavazadlo do 15 kg / 158 cmzdarma 
Druhé a každé další zavazadlo do 15 kg / 158 cm1250 CZK / 45 EUR ¹ 
Zavazadlo 15-23 kg / do 158 cm850 CZK / 30 EUR ¹ 
Zavazadlo 23-32 kg / do 158 cm1250 CZK / 45 EUR ¹ 

¹ nebo odpovídající částka v místní měně
Přeprava nestandardního zavazadla více než 32 kg a/nebo 203 cm musí být vyžádána a potvrzena v rezervaci více než 48 hodin před odletem.

 

Pokud je letenka vystavená jiným dopravcem, nebo pokud se na dopravě podílí jiný dopravce, mohou být vybírány odlišné poplatky za zavazadla překračující bezplatný limit. Kontaktujte, prosím, prodejce letenky.

 

Zavazadla překračující povolený limit nebo nestandardní zavazadla se přepravují ve stejném letadle společně s Vámi, pokud pro ně byl prostor předem rezervován, nebo v případě volného místa v letadle v den odletu.
Cenné, křehké či snadno rozbitné předměty (např. hudební nástroje, lustry apod.) zabalené v ochranném obalu si můžete vzít do kabiny pro cestující a přepravit na samostatné sedačce. Pro takové zavazadlo musíte mít předem potvrzené místo společně s Vaším místem. Při rezervaci sedadla jsou požadovány přesné rozměry a hmotnost zavazadla. Pro bezpečnou přepravu v sedačce nesmí být zavazadlo těžší než 20 kg a rozměry nesmí přesáhnout šířku 42 cm, délku 41 cm a výšku 80 cm, nebo v případě hudebního nástroje (např. violoncella) šířku 50 cm, délku 135 cm a hloubku 35 cm. Za přepravu zavazadla na sedačce zaplatíte poplatek ve výši ceny letenky pro dospělého cestujícího (bez letištních poplatků).
Pokud cestujete s předměty, které není možné přepravit jako běžné zavazadlo, můžete je přepravit jako cargo zásilku. Více informací naleznete zde.

Zakázané předměty

Letecká přeprava se řídí přísnými bezpečnostními pravidly. Před svou cestou se proto informujte, které předměty jsou z přepravy vyloučeny. Seznam zakázaných předmětů naleznete na této stránce.

Podle platných mezinárodních předpisů nesmíte mít během přepravy u sebe ani v příručním zavazadle tyto zakázané předměty:

 • zbraně
 • střelivo
 • nože a všechny další předměty bodné a sečné povahy
 • hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty)

Látky nebezpečné povahy (výbušniny a střelivo, hořlaviny, žíraviny, stlačené plyny, jedy nebo toxické a infekční materiály, okysličující látky, radioaktivní materiál, magnetický materiál a ostatní nebezpečné zboží) lze přepravovat pouze jako zboží na letecký nákladní list za zvláštních přepravních podmínek.


S sebou do kabiny letadla smíte vzít pouze malá množství tekutin. Tekutiny musí být v malém balení do maximálního objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu.

 

Tekutinami se rozumí:

 • voda a další nápoje, polévky, sirupy
 • krémy, pleťová mléka a oleje
 • parfémy
 • spreje
 • gely včetně šampónů a sprchových gelů
 • nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a  deodorantů
 • pasty včetně zubní pasty
 • směsi tuhých a tekutých materiálů
 • všechny ostatní věci podobné konzistence

Dále si do kabiny můžete vzít:

 

Tekutiny určené k použití během cesty, jež jsou nutné pro léčebné účely nebo z důvodů zvláštního požadavku na stravování, včetně kojenecké výživy. V případě převozu zdravotní či kojenecké stravy je nutné, abyste nepřeváželi množství větší, než je nutné pro cestu. Pracovníkem bezpečnostní kontroly můžete být požádáni o kontrolu tekutiny ochutnávkou (např. kojenecká strava), či o předložení dokladu o jejím původu (např. v případě převozu insulinu jde o potvrzení od lékaře či recept na jméno cestujícího).

Další informace o přepravě tekutin na palubě letadel najdete v bezpečnostních pravidlech.

Podrobné informace o přepravě zavazadel a zakázaných předmětech najdete v přepravních podmínkách.

Sportovní vybavení

Rádi Vám umožníme cestovat na linkách operovaných Českými aerolinemi i s Vaším sportovním vybavením. Běžně přepravujeme například jízdní kola, golfové hole nebo lyže.

 

Sportovní vybavení je možné přepravovat pouze s předchozím souhlasem dopravce. Při přepravě sportovního vybavení se ve většině případů vybírají poplatky za zavazadla překračující bezplatný limit. Takové zavazadlo musí být většinou odbaveno na přepážce Nadrozměrná zavazadla (Oversize Baggage).

 

Jako odbavené zavazadlo můžete přepravovat následující sportovní vybavení:

 • lyžařská výstroj zabalená v ochranném obalu (např. jeden pár lyží, holí, bot a helmy nebo jeden snowboard s jedním párem bot a helmou nebo jeden pár vodních lyží) je považována za 1 kus zavazadla. Zdarma je povolena přeprava jedné lyžařské výstroje o hmotnosti do 15 kg.
 • golfová výstroj (vak s golfovými holemi, golfovými míčky a jedním párem bot) je považována za 1 kus zavazadla. Zdarma je povolena přeprava jedné golfové výstroje o hmotnosti do 15 kg.
 • jízdní kolo zabalené v ochranném obalu je považováno za 1 kus zavazadla; kolo musí být částečně rozmontováno (s řídítky otočenými do podélné osy a s odmontovanými pedály)
 • surfové prkno nebo windsurfingový set zabalený v ochranném obalu je považovaný za 1 kus zavazadla
 • jiné druhy sportovního vybavení jako kajak nebo jiná sportovní loď, rybářská a potápěčská výstroj nebo jiné sportovní vybavení musí být zabaleno v ochranném obalu a je považováno za 1 kus zavazadla

 

Pozn.: Berte prosím na vědomí, že výše uvedená pravidla pro přepravu sportovního vybavení, se vztahují pouze na lety operované Českými aeroliniemi

Reklamace zavazadel

Může se stát, že je Vaše zavazadlo po příletu zpožděné nebo poškozené. Zde můžete najít rady, jak v takových případech postupovat.